Baza wiedzy

Zapraszamy i zachęcamy do brania udziału w dyskusjach za pomoca komentarzy, można je wystawić pod każdym naszym artykułem, które będziemy pisać dla Państwa systematycznie.

Z roku na rok waporyzatory cieszą się coraz większą popularnością. Można zastanawiać się, czy są one kolejną modą, która za jakiś czas przeminie czy też na stałe zagoszczą w naszych domach. Jeśli również zastanawiacie się nad zakupem waporyzatora, to mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli wam podjąć najlepszą dla was decyzję.
Jak działa waporyzator?


Na początku przypomnijmy zasadę działania waporyzatora. Wykorzystuje on proces nazywany waporyzacją, podczas którego pod wpływem określonej temperatury (180-220C) dochodzi do odparowania substancji, które następnie wdychamy. To, co dla użytkowników waporyzatorów jest najistotniejsze, to to, że nie dochodzi w tym procesie do spalania suszu. W rezultacie możemy inhalować się oparami tego, co najlepsze, bez konieczności wdychania substancji smolistych, tlenku węgla oraz toksyn i substancji rakotwórczych powstających podczas spalania. Po prostu zamiast dymem inhalujemy się parą. Co z tego wynika?
Waporyzacja a zdrowie
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, korzystając z waporyzatora ograniczamy wdychanie niepożądanych i szkodliwych substancji. I to nawet o 99%! Dzięki temu inhalujemy się pozbawionym toksyn oparem, który jest nie tylko czystszy, ale też mniej otumaniający, co przekłada się na o wiele lepsze doznania. Wynika to również z tego, że w przypadku waporyzatora nie stosuje się ziół zmieszanych z tytoniem, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych skrętów.
Kolejną zaletą korzystania z waporyzatora jest to, że dzięki temu, że para jest chłodniejsza od dymu, to nie obciąża ona i nie drażni naszego układu oddechowego, a jego funkcjonowanie zaczyna się poprawiać. W związku z tym po jakimś czasie będziemy mogli zapomnieć o takich „przyjemnościach” jak świsty w płucach, kaszel palacza czy konieczność odkrztuszania flegmy.
Mocniejsze doznania
Brak szkodliwych dodatków oraz sam proces odparowywania sprawiają, że wrażenia smakowe są zupełnie inne. Podczas wypalania skręta destrukcji ulegają terpeny odpowiedzialne za smak i aromat konopi. Dzięki waporyzacji, która przebiega w niższej temperaturze niż spalanie, terpeny bez przeszkód uwalniają prawdziwy smak i aromat ziół, który jest o wiele lepszy i przyjemniejszy niż w przypadku skrętów. Korzystając z waporyzatora, możemy cieszyć się pełnymi i naturalnym doznaniami suszu.
Wprawdzie działanie ziół poczujemy kilka minut później niż w przypadku palenia, ale za to ich efekt będzie się dłużej utrzymywał i będzie on mocniejszy. To ogromna przewaga waporyzacji, zwłaszcza w przypadku osób, które zażywają medyczną marihuanę z powodu ciężkiego i przewlekłego bólu. Inhalacja parą sprawia, że ulga w bólu jest bardziej wyraźna i trwa o wiele dłużej. A to z kolei przekłada się na duże…
Oszczędności
Podczas palenia duża część substancji jest marnowana ze względu na bardzo wysoką temperaturę. Do tego dochodzi samoczynne spalanie, które zachodzi w przerwach pomiędzy kolejnymi zaciągnięciami. To dlatego korzystanie z waporyzatora jest o wiele bardziej wydajne niż palenie. W rezultacie używając podobnej ilości suszu co w przypadku skręta, uzyskamy mocniejszy efekt. Natomiast zużywając mniej ziół, rezultaty będą takie, jak w przypadku tradycyjnego palenia. Dzięki temu zakup waporyzatora szybko się zwraca, a samo inhalowanie się wychodzi dużo taniej.
Biorąc pod uwagę, że cena medycznej marihuany została oszacowana na 50-60 zł za gram, to dobranie odpowiedniej metody zażywania jej może zdecydowanie odbić się na naszym portfelu.
Dyskrecja
Przyznajmy szczerze, że w niektórych środowiskach konopie nie mają najlepszego PRu. Stawiane są na jednej półce z ciężkimi narkotykami, a niektórzy są skłonni pozwolić, aby chorzy skręcali się z bólu i cierpienia, niż „narkotyzowali się” skrętami. Wprawdzie świadomość korzyści wynikających z przyjmowania konopi jest coraz większa, jednak jeszcze trochę czasu upłynie, zanim niektórzy przestaną się żegnać na sam dźwięk słowa marihuana Zamiast tłumaczyć obcym co i jak, możemy skorzystać z waporyzatora, który pozwala na bardzo dyskretną formę konsumpcji suszu. W trakcie inhalacji nie dochodzi do powstawania dymu, także nie przesiąka on ani ubrań, ani mebli. Nie ma też możliwości, aby zaalarmował on wścibskich sąsiadów przechodzących pod naszymi drzwiami czy oknem.
Podsumowując, stosowanie waporyzatora pozwoli wam nie tylko na bardziej intensywne doznania, ale także jest korzystniejsze dla zdrowia oraz portfela.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz kanał YouTube! ZOBACZ TERAZ

Medyczna Marihuana, Olej z Konopi

Mari-Med Clinic Wrocław

Sklep stacjonarny - Pasaż Zielińskiego

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

+48 696 744 447

 

 

Copyright 2017 - Mari-Med Clinic. All rights reserved.

Realizacja: Strony www Wrocław