Baza wiedzy

Zapraszamy i zachęcamy do brania udziału w dyskusjach za pomoca komentarzy, można je wystawić pod każdym naszym artykułem, które będziemy pisać dla Państwa systematycznie.

Coraz większa liczba badań potwierdzających skuteczność leków na bazie konopi indyjskich sprawia, że kolejne kraje decydują się na ich legalizację, przynajmniej na użytek medyczny. Wiąże się to z koniecznością rozwijania upraw, które będą w stanie zaspokoić potrzeby pacjentów oczekujących na leczenie. A to z kolei ma przekłada się na aspekt ekonomiczny państwa, które na prowadzenie takich upraw się zdecyduje.

Legalna produkcja marihuany, chociażby tylko na użytek medyczny, oznacza nie tylko dodatkowe wpływy do państwowej kasy z podatków oraz sprzedaży surowca za granicą, ale również powstanie nowych zawodów, a co za tym idzie, miejsc pracy. Część z nich wymaga specjalistycznej wiedzy oraz kompetencji. Wprawdzie obecnie polscy pracodawcy narzekają na brak rąk do pracy, ale możliwość pracy przy konopiach zapewne cieszyłaby się sporym zainteresowaniem. Jak na razie nasi politycy zadbali tylko o dodatkową pracę (nie pieniądze) dla farmaceutów, którzy na postawie lekarskich recept będą tworzyli leki na bazie konopi. Na legalizacji medycznej marihuany w Polsce mogę zyskać za to firmy sprowadzające surowiec na potrzeby owych zleceń. Przyjrzyjmy się natomiast, jakie zawody powstały lub rozwinęły się w krajach, w których przemysł związany z uprawą marihuany kwitnie dosłownie i w przenośni.
Osoba od curingu
Curing to proces, dzięki któremu wydobywamy z konopi pełny smak i aromat. Sprawia on, że marihuana będzie miała nie tylko odpowiedni poziom wilgotności, ale także gęstszy dym i większą moc. Ponadto curing niezbędny jest do dekarboksylacji marihuany. Osoba odpowiedzialna za curing do o to, aby dostarczana na rynek marihuana była najwyższej jakości i zapewniała optymalne efekty.
Przycinacz topów
Wbrew pozorom przycinanie topów nie należy do łatwych zadań. Osoba za to odpowiedzialna ma za zadanie przycinanie liści z kwiatów i oddzielnie wartościowej rośliny od bezużytecznych liści. Jest to dosyć żmudna praca, na dodatek wymagająca odpowiedniej techniki, której trzeba się najpierw nauczyć.
Hodowca/Plantator
Hodowca to osoba odpowiedzialna za kompleksową pielęgnację uprawianych roślin: mieszanie różnych szczepów, klonowanie, przesadzanie, przycinanie, podlewanie oraz za wszystko to, co sprawi, że plony będą bogate i jak najwyższej jakości. Tak jak w przypadku innych roślin uprawnych, również i konopie podlegają określonym wymaganiom i muszą spełniać określone standardy.
Hash maker
Do zadań tej osoby należy wyodrębnianie czystego THC z konopi, które niezbędne jest w wielu produktach.
Budtender
Jest odpowiednikiem baristy czy sommeliera, chodzącą encyklopedią wiedzy na temat marihuany. Ma za zadanie dostarczać informacji na temat poszczególnych odmian marihuany, smaków, aromatów, mocy i innych właściwości.
Szef kuchni
Jako że marihuana może być konsumowana także w formie spożywczej, wzrasta zapotrzebowanie na kucharzy, którzy specjalizować się będą w tworzeniu przepisów na produkty spożywcze i dania z konopi.
Chemik specjalista ds. koncentratów
Do jego zadań należy prawidłowe otrzymywanie koncentratów.
Specjalista ds. zabezpieczeń
Zarówno same uprawy, jak i obiekty zajmujące się produkcją i sprzedażą marihuany będą wymagały odpowiednich zabezpieczeń i ochrony, aby nie paść ofiarą ataków ze strony złodziej liczących na łatwy zarobek. Marihuana jako cenny towar musi być odpowiednio chroniona, stąd wzrost zapotrzebowania na ochroniarzy, którym nieobce nowoczesne systemy alarmowe.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz kanał YouTube! ZOBACZ TERAZ

Medyczna Marihuana, Olej z Konopi

Mari-Med Clinic Wrocław

Sklep stacjonarny - Pasaż Zielińskiego

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

+48 696 744 447

 

 

Copyright 2017 - Mari-Med Clinic. All rights reserved.

Realizacja: Strony www Wrocław