Baza wiedzy

Zapraszamy i zachęcamy do brania udziału w dyskusjach za pomoca komentarzy, można je wystawić pod każdym naszym artykułem, które będziemy pisać dla Państwa systematycznie.

Historia ludzkości jest nierozerwalnie związana z konopiami. Według archeologów pierwsze uprawy powstały już 12 000 lat p.n.e. na obszarze południowej Syberii i Mongolii. Ponad 6000 lat p.n.e. Chińczycy używają włókna konopi do wytwarzania lin i powrozów.

 

Około 2700 lat p.n.e. chiński cesarz Shen Nung - Boski Rolnik, zamieścił konopie w stworzonym przez siebie zielniku 365 ziół leczniczych. Zapis w powyższym zielniku można uważać za pierwszy w historii dotyczący medycznej marihuany-leczyła wszelkie bóle i łagodziła artretyzm. Z Chin konopie trafiły do Korei, a następnie do Indii, gdzie bardzo doceniono ich właściwości lecznicze, żywieniowe, oraz wykorzystano do produkcji tekstyliów.

Za wielkich popularyzatorów konopi w Azji uważani są Scytowie, którzy rozpowszechnili je później na terenie całej Słowiańszczyzny i Europy (2000-1400 p.n.e.). Ich ciekawe rekreacyjne i zdrowotne zabiegi związane z medyczną marihuaną opisał Herodot w V wieku p.n.e. w swoich „Dziejach” następująco: „Ustawia się trzy żerdzie ze zwróconymi ku sobie szczytami; dokoła nich rozpinają filcowe osłony, łącząc je ze sobą jak najściślej; następnie do wanny, która stoi w środku między żerdziami i filcowymi zasłonami, wrzucają rozżarzone kamienie. [...] tych więc konopi nasienie biorą Scytowie i wchodzą pod filcowe namioty; potem rzucają ziarna na rozżarzone kamienie: rzucane zaczynają dymić i wytwarzają taką parę, że żadna helleńska łaźnia parowa nie mogłaby jej przewyższyć. A Scytowie ryczą z zadowolenia w tej parze”. Opisany powyżej namiocik inhalacyjny mógł być szybko składany i rozkładany, co było znacznym ułatwieniem w transporcie dla wiecznie będących w ruchu Scytów.

Stosunkowo późno medyczna marihuana trafiła do Mezopotamii, co opisał Jurgen Thorwald w książce „Dawna medycyna, jej tajemnice i potęga”: „Jest jednak roślina, której nazwa pojawia się w mezopotamskich tekstach rzeczywiście po raz pierwszy wśród ziół leczniczych. Quunabu - tak brzmiała asyryjska nazwa konopi indyjskich. Odpowiadała dokładnie nazwie Cannabis (Cannabis indica), będącej w użyciu w czasach późniejszych. Już dawno stosowane w Indiach i Chinach, w Mezopotamii stały się konopie często używanym środkiem przeciwbólowym przy zapaleniu oskrzeli, chorobach pęcherza, gośćcu i bezsenności, a możliwe, że służyły także do wywoływania stanu odurzenia przy wróżbach i zaklęciach”.

W późniejszych wiekach konopie dotarły do Afryki, Ameryki Południowej i na samym końcu do Ameryki Północnej, gdzie po tysiącleciach przekazywania sobie z jednej kultury do drugiej wiedzy o ich cudownych właściwościach, nagle stały się „bardzo groźnym narkotykiem”.

Jak doszło do penalizacji medycznej marihuany, a także zniszczenia potencjału konopi siewnej i całej sztucznie napędzonej histerii, można się dowiedzieć z artykułu „Jak zdelegalizowano konopie?” na portalu Wolne Konopie, klikając na poniższy link: http://wolnekonopie.org/2012/11/03/jak-zdelegalizowano-konopie/

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz kanał YouTube! ZOBACZ TERAZ

Medyczna Marihuana, Olej z Konopi

Mari-Med Clinic Wrocław

Sklep stacjonarny - Pasaż Zielińskiego

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

+48 696 744 447

 

 

Copyright 2017 - Mari-Med Clinic. All rights reserved.

Realizacja: Strony www Wrocław