Baza wiedzy

Zapraszamy i zachęcamy do brania udziału w dyskusjach za pomoca komentarzy, można je wystawić pod każdym naszym artykułem, które będziemy pisać dla Państwa systematycznie.


Łączące receptory kannabinoidowe ciała i mózgu substancje chemiczne mogą być sklasyfikowane na wiele sposobów. By w przystępny sposób zrozumieć bogactwo ich klasyfikacji warto wyjaśnić czym są fito i endokannabinoidy.

Fitokannabinoidy

W naturalnych warunkach ich występowanie dostrzec można wyłącznie w konopiach. Ten rodzaj związku posiada aż 21 atomów węgla. Kwaśne i neutralne fitokannabinoidy zostały odkryte już w 70 różnych postaciach. Syntetyzujące fitokannabinoidy w niepsychoaktywne formy konopie sprawiają, że w surowych roślinach występują Δ9-THCA, CBDA, CBGA i CBCA. Jednak często dochodzi do przekształcenia grupy karboksylowej z postaci kwasowej w neutralną ze względu na utratę COOH pod wpływem ciepła lub światła. Fitokannabinoidy o kwaśnym odczynie tracą dużo właściwości podczas procesu suszenia oraz utwardzania pąków.

Umieszczenie w piecu rozgrzanym do 120 stopni na 20 minut, gotowanie na maśle lub oleju to najczęstsze metody wykorzystywane w dekarboksylacji niewielkich ilości roślinnego materiału konopi (do 20 g). Ciekawostką jest to, że badane fitokannabinoidy w tym Δ9-THC są głównymi substancjami występującymi w konopi, które wywołują w naturalnej postaci efekty psychoaktywne. Kwaśne formy (Δ9-THCA) nie wykazały takich właściwości.

Endokannabinoidy

Niemal wszystkie istoty produkują związki nazywane Endokannabinoidami. Ludzkie i zwierzęce organizmy wytwarzają w sposób naturalny te związki łączące receptory kannabinoidowe. Biorący udział w procesach fizjologicznych układ endokannabinoidowy, odpowiada m.in. za sterowanie uwalnianiem neuroprzekaźników, odczuwanie bólu czy działanie przewodu pokarmowego. Do tego układu należą endokannabinoidy oraz receptory kannabinoidowe. Dwa główne endokannabinoidy to CB1 i CB2. Ten pierwszy w większości mieści się w centralnym układzie nerwowym, drugi w układzie odpornościowym i wspomaga procesy immunologiczne.Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz kanał YouTube! ZOBACZ TERAZ

Medyczna Marihuana, Olej z Konopi

Mari-Med Clinic Wrocław

Sklep stacjonarny - Pasaż Zielińskiego

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

+48 696 744 447

 

 

Copyright 2017 - Mari-Med Clinic. All rights reserved.

Realizacja: Strony www Wrocław