Baza wiedzy

Zapraszamy i zachęcamy do brania udziału w dyskusjach za pomoca komentarzy, można je wystawić pod każdym naszym artykułem, które będziemy pisać dla Państwa systematycznie.

Przeciwnicy legalizacji medycznej marihuany straszyli nas i polityków obrazami małych, cierpiących dzieci trzymających w rękach jointa i patrzących przed siebie nieprzytomnym wzrokiem.

A przecież sposobów na zażywanie marihuany jest całe mnóstwo, a większość z nich nie daje właściwości psychoaktywnych, również ze względu na brak THC, który w Polsce ciągle pozostaje nielegalny. Najlepszym sposobem na spożywanie medycznej marihuany będzie ten, który zminimalizuje skutki uboczne i pozwoli zoptymalizować przyjmowaną dawkę. Medyczna marihuana będzie stosunkowo droga, więc w zależności od choroby liczyć się będą przede wszystkim długotrwałe efekty i szybkość działania, przy jak najmniejszej skutecznej dawce.

 

Ekstrakty olejowe

Ekstrakty olejowe, takie jak oleje konopne, CBD, RSO to jedna z najwygodniejszych i najskuteczniejszych form przyjmowania medycznej marihuany. Można zażywać je doustnie, podjęzykowo, a także stosować miejscowo. Skoncentrowane ekstrakty idealnie nadają się do waporyzacji czy gotowania. Niektóre z nich sprzedawane są z dołączonym aplikatorem do odmierzania dawek.

Aerozole podjęzykowe

Aerozole podjęzykowe wykorzystują błony śluzowe w jamie ustnej, przez które lek błyskawicznie dociera do krwiobiegu, z pominięciem wątroby. Wystarczy rozpylić koncentrat z konopi pod językiem, by już po kilku minutach odczuwać pierwsze efekty. Poza szybkim działaniem i łatwym dawkowaniem leku zaletą aerozoli jest również brak dymu, który towarzyszy paleniu.

 

Kapsułki i żelowe kapsułki

Niektóre oleje konopne można zakupić w postaci kapsułek i kapsułek żelowych, analogicznie do witamin czy suplementów diety.

 

Produkty spożywcze

Produkty spożywcze z zawartością marihuany idealnie nadają się do leczenia chorób przewlekłych ze względu na intensywność i długi czas utrzymywania się efektów (4-6 godzin), ale też wolniejsze pojawienie się pierwszych efektów (30-90 minut). Jako że w takim przypadku łatwo jest przedawkować marihuanę, decyzję o przyjęciu kolejnej dawki należy podjąć co najmniej po godzinie od zażycia pierwszej porcji. Produkty spożywcze z marihuaną raczej nie sprawdzą się w przypadku osób, które cierpią na nudności, wymioty czy brak apetytu.

 

Herbaty

Medyczną marihuanę można spożywać w postaci naparu. Tak przygotowana herbata nie odurza, ponieważ temperatura parzenia napoju jest zbyt mała, aby doszło do przemiany obecnych w konopiach CBDA w CBD i THCA w THC. Natomiast kwasy kannabinoidowe, do których należą CBDA i THCA, nie wiążą się z receptorami w ludzkim mózgu.

 

Soki

Podobnie jak w przypadku herbaty, surowe soki na bazie marihuany zmiksowane w blenderze nie mają właściwości psychoaktywnych ze względu na niską temperaturę. Takie soki są bardzo korzystne dla zdrowia, ale ich wadą jest trudność w precyzyjnym odmierzaniu właściwej dawki.

 

Nalewki

Ziołowe nalewki na bazie marihuany najczęściej rozpuszczane są w alkoholu lub innym rozpuszczalniku. Ich działanie jest zbliżone do efektów, jakie uzyskujemy po zażyciu innych produktów. Można je z łatwością zrobić domowymi sposobami.

 

Palenie

Zażywanie marihuany w formie skręta lub z wykorzystaniem fajki to jedna z najpopularniejszych metod jej stosowania. Jest ona skuteczna w przypadku ostrych objawów, kiedy zależy nam na natychmiastowym efekcie, np. w przypadku nudności, wymiotów czy bolesnych skurczów. Tak spożywana marihuana dostaje się do płuc, skąd razem z krwią dociera do mózgu. Pierwsze efekty odczuwane są już po kilku minutach i ustępują po około 2-3 godzinach. Dużą wadą palenia marihuany jest powstający dym, który drażni płuca.

 

Parowanie/waporyzacja

O korzyściach płynących z waporyzacji pisaliśmy dokładnie tutaj. Przypomnijmy jednak, że parowanie daje takie same, a nawet lepsze efekty, jak palenie marihuany. Dzięki waporyzacji unikamy szkodliwego dymu i nie drażnimy płuc, a wdychana para jest czystsza i ma lepsze walory smakowe i aromatyczne.


Maści

Konopie w postaci balsamu czy maści są skutecznym rozwiązaniem w przypadku bólu, zapalenia czy infekcji skóry. Stosowane zewnętrznie, bezpośrednio na skórę nie odurzają.

 

Plastry transdermalne

Jest to jeden z bardziej wydajnych sposobów stosowania marihuany, dzięki temu, że plastry transdermalne dostarczają czyste kannabinoidy bezpośrednio do krwi. Umieszczone na ciele starczają na około 8-12 godzin. Około 10 mg kanabinoli w plastrze daje taki sam efekt jak 80 mg w jedzeniu. Plastry pozwalają także uniknąć skutków ubocznych, które pojawiają się w przypadku palenia.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz kanał YouTube! ZOBACZ TERAZ

Medyczna Marihuana, Olej z Konopi

Mari-Med Clinic Wrocław

Sklep stacjonarny - Pasaż Zielińskiego

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

+48 696 744 447

 

 

Copyright 2017 - Mari-Med Clinic. All rights reserved.

Realizacja: Strony www Wrocław