Baza wiedzy

Zapraszamy i zachęcamy do brania udziału w dyskusjach za pomoca komentarzy, można je wystawić pod każdym naszym artykułem, które będziemy pisać dla Państwa systematycznie.

Kwestia legalizacji marihuany, czy to medycznej, czy wykorzystywanej w celach rekreacyjnych, wciąż budzi kontrowersje. A jednak im głośniej się o niej wspomina, tym częściej naukowcy mają możliwość dokładnego zbadania jej właściwości i korzyści wynikających z jej przyjmowania.

Write comment (0 Komentarze)

Wokół medycznej marihuany narosło wiele mitów, a w sieci znaleźć można mnóstwo nieprawdziwych informacji na jej temat. Niby każdy, kto choć trochę interesuje się tym tematem, słyszał o CBD czy THC, ale oba związki często są mylone i jednemu przypisuje się właściwości, które ma ten drugi.

Write comment (1 Comment)

Wszystko, co musisz wiedzieć o wykorzystaniu medycznej marihuany do leczenia nowotworów i niwelowania skutków ubocznych chemioterapii. Czy konopie leczą raka? Czy roślina naprawdę może łagodzić nieprzyjemne skutki chemioterapii?

Write comment (0 Komentarze)

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań medycznej marihuany jest padaczka. Lek na bazie konopi podaje się w celu zapobiegania niebezpiecznych ataków padaczkowych. Bardzo często jest jedynym ratunkiem dla osób, na których nie działają tradycyjne leki przeciwpadaczkowe.

Write comment (0 Komentarze)

Gwiazda futbolu amerykańskiego uwolniła się od środków przeciwbólowych dzięki marihuanie. Przeciwnicy legalizacji marihuany bardzo często powołują się na argument, że zawarta w konopiach substancja psychoaktywna odpowiedzialna za stan haju (THC), działa jak narkotyk. Czyli podając choremu dziecku marihuanę, tak naprawdę narkotyzujemy je i uzależniamy je od niej. Na nic zdają się tłumaczenia, że nie wszystkie leki na bazie marihuany zawierają THC, a jeśli nawet w niektórych z nich jest ono obecne, to sposób przyjmowania leków sprawia, że o żadnym haju nie ma mowy. Najbardziej absurdalne w tym wszystkim jest fakt, że zakazując leków na bazie marihuany, niejednokrotnie popychamy cierpiących ludzi w uzależnienie od innych leków, np. silnych środków przeciwbólowych, które działają jak morfina czy heroina.

Write comment (0 Komentarze)

Był rok 2012, gdy życie Jakuba zawaliło się. U 25-latka zdiagnozowano złośliwego raka mózgu – glejaka IV stopnia. Ten typ nowotworu charakteryzuje się bardzo agresywnym rozrostem i niekorzystnymi rokowaniami. Tego typu rozpoznanie oznacza na ogół mniej niż 12 miesięcy życia. W zasadzie wszystkie dostępne obecnie metody leczenia są nieskuteczne i w najlepszym wypadku kupują chorym kilka dodatkowych miesięcy życia.

Write comment (2 Komentarze)

Padaczka to zaburzenie neurologiczne, które ma niejedno oblicze. Szczęście w nieszczęściu mają ci, u których napady padaczkowe występują sporadycznie, mają łagodny przebieg i da się im zapobiegać, stosując standardowe leki przeciwpadaczkowe.

Write comment (0 Komentarze)

Medyczna marihuana, przede wszystkim łagodzi wszelkie formy bólu. Pomaga również w walce z wieloma chorobami, między innymi takimi jak:

Write comment (0 Komentarze)

Sezon przeziębień możemy uznać za otwarty. I nie piszę tego dlatego, że w telewizji pojawiły się pierwsze reklamy leków na przeziębienie, ale dlatego, że od kilku dni osobiście zmagam się z bólem gardła i cieknącym nosem. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie każdy z nas może na czas choroby zaszyć się w domu pod cieplutką kołderką i w pełni wyleżeć przeziębienie.

Write comment (0 Komentarze)

Padaczka jest jednym z wielu zaburzeń, w przypadku których pomocna okazuje się marihuana. Łagodzi ona objawy epilepsji, znacznie zmniejszając częstotliwość i intensywność napadów padaczkowych, nawet w przypadkach, kiedy zawodzą inne leki czy metody leczenia. Często zawarte w konopiach substancje są jedynymi, które są w stanie pomóc pacjentom, którzy z atakami zmagają się od lat.

Write comment (0 Komentarze)


„Te dni”, „kobiece sprawy czy dolegliwości” stanowią często temat tabu. Wiele kobiet, zwłaszcza te, które wyjątkowo ciężko przechodzą miesiączkę, stara się ukryć swoje złe samopoczucie i uporczywy ból podbrzusza. Łykają silne leki przeciwbólowe i rozkurczowe i starają się przetrwać do końca dnia w szkole czy w pracy w obawie przed problemami zawodowymi. W niektórych przypadkach ból menstruacyjny jest jednak na tyle silny, że kobieta nie jest w stanie pracować i zmuszona jest opuścić dzień lub dwa dni pracy.

Write comment (0 Komentarze)

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź nasz kanał YouTube! ZOBACZ TERAZ

Medyczna Marihuana, Olej z Konopi

Mari-Med Clinic Wrocław

Sklep stacjonarny - Pasaż Zielińskiego

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

+48 696 744 447

 

 

Copyright 2017 - Mari-Med Clinic. All rights reserved.

Realizacja: Strony www Wrocław